آرشيو
آموزش
آرشيو
پژوهش
تاریخ  تاریخ : ۱۱ آبان ۱۳۸۸
تعداد بازدید  تعداد بازدید : 23 views مرتبه

دومین همایش بین‌المللی «دین و رسانه» به همت مرکز پژوهش‌های اسلامی صدا و سیما با حضور اساتید حوزه و دانشگاه، طلاب پایه چهارم مدرسه علمیه خاتم الانبیاء (ع) و دانشجویان در مرکز همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزارشد.

در این مراسم دبیر دومین همایش بین‌المللی دین و رسانه با ارایه گزارشی از این همایش گفت: امروز نقش رسانه‌ها بسیار مهم است و به سرعت در حال گسترش می‌باشد و رکن قدرت نرم به شمار می‌‌آید.

حجت‌الاسلام هادی صادقی با بیان اینکه امروز یکی از ارکان مهم قدرت هر جامعه رسانه است افزود: رسانه‌ها بر دیپلماسی، سیاست و اقتصاد تاثیرگذار می‌باشد.

ریس مرکز پژوهش‌های اسلامی صدا و سیما ادامه داد: کسانی که دغدغه نظام دینی دارند باید تمام همت خود را به کار بگیرند و با مطالعات گسترده به تولید اندیشه دینی در حوزه رسانه‌ها و ارتباطات بپردازد.

رییس مرکز پژوهش‌های اسلامی صدا و سیما خاطرنشان کرد: فرهیختگان زیادی از حوزه و دانشگاه با همایش دین و رسانه همکاری کرده‌اند که با فکر اندیشه و قلم آنها می‌توان در عرصه رسانه‌ها به علوم دینی رسید.

حجت‌الاسلام صادقی گفت: این همایش در سال‌های گذشته نیز برگزار شده و آنچه در این همایش‌ها دنبال می‌شود سنجش نسبت معارف و معقولات دینی با مسایل رسانه‌ای ، هستی‌شناسی و فلسفه رسانه است.

وی بخش رسانه با دین را از مهمترین محور همایش دین و رسانه بیان کرد و افزود: سئوالات بسیاری در این زمینه مطرح است و در قالب مقالاتی که در این همایش ارایه می‌شود به آنها پرداخته شده است.

دیدگاه ها
دیدگاه شما
ایمیل شما در نظر منتشر نخواهد شد