آرشيو
آموزش
آرشيو
پژوهش

بسمه تعالی

سال تاسیسی: ۱۳۹۴-۱۳۹۵

تحت اشراف مدرسه علمیه کرمانیها

 

مدیر موسسه: حجت الاسلام والمسلمین حسینی

مسئول آموزش : حجت الاسلام و المسلمین صدیق

شماره های تماس: (۰۹۱۷۱۳۴۵۶۱۳) (۳۷۷۱۹۵۴۱-۰۲۵)

موسسه فقهی اصولی کریم اهل بیت (علیه الاسلام) با هدف تربیت طلاب در زمینه فقه و اصول و توجه به دغدغه های مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۴ تحت اشراف مدرسه علمیه کرمانیها و مدیریت حجت الاسلام و المسلمین حسینی تاسیس گردید.

بدیهی است روش های موجود در حوزه هر یک به نوعی مورد انتقاد اساتید و صاحب نظران قرار گرفته و هر یک از صاحبان فن با توجه به دغدغه های موجود به روش نوینی روی می آورند.

پراکندگی ذهنی و تعدد دروس موجب شد تا این موسسه به روش طولی یا سامرایی نگاه تازه ای داشته باشد و آنرا مورد مداقه قرار دهد که پس از تامل عالمانه و تایید شورای علمی اساتید مورد تایید و تصویب قرار گرفت.

هم اکنون پس از گذشت دوسال از اجرایی شدن این روش، دروس اصلی بصورت متمرکز و بصورت ۴ ساعت صبح و تعطیلی بعدازظهر شاهد موفقیت چشمگیر طلاب بوده ایم.

علاوه بر دروس اصلی، اهمیت نگاه و توجه به تفاسیر، ما را بر آن داشت تا برنامه مطالعه تفسیری را نیز در دستور کار قرار داده و آنرا بصورت روزانه ۱۵ صفحه اجرا نماییم که نتایج بسیار خوبی را به دنبال داشت.

در فضای کنونی بویژه برای طلابی که از پایه ششم به دروس آزاد می رسند، سردرگمی و تشویش ذهنی برای همه امری غیر قابل انکار است ، ویژگی موسسه فقهی اصولی کریم اهل بیت (علیه السلام) برای رفع این اضطراب و نگرانی، تجمیع اساتید برجسته و توانا در یک مجموعه ولایی همراه با فضایی صمیمی بین اساتید و طلاب می باشد.

هم اکنون پس از گذشت فقط دوسال از فعالیت این موسسه شاهد در خواستهای مکرر از سوی دوستان پایه های هشتم و نهم هستیم که خود بیانگر موفقیت این موسسه می باشد.

علاوه بر این ، توجه به امر پژوهش به همراه دقت در متون درسی، دغدغه ای است که همواره مورد توجه اساتید و مسئولین قرار گرفته و به همین دلیل هر هفته برنامه پژوهش و تحقیق زیر نظر اساتید اجرا می گردد.

امید که بتوانیم در این اوضاع نابسامان فرهنگی با تقویت بنیه علمی گامی در مسیر اعتلای اسلام و انجام منویات رهبری برداشته باشیم.